wg zapotrzebowania
(1 dzień)

Cena brutto kursu (oferta podstawowa): 1200 PLN/os.
Liczba uczestników  2-4 osoby

Szkolenie dedykowane jest zarówno dla doświadczonych kapitanów, jak i oficerów nie mających doświadczenia w operacjach S-T-S.  Przed przystąpieniem do tego kursu zalecane jest ukończenie ogólnego szkolenia Ship Maneuvering & Handling.

Szkolenie prowadzone jest na symulatorze manewrowym Akademii Morskiej w Szczecinie przez instuktorów posiadających niezbędne uprawnienia, praktykę w tej dziedzienie, jak również praktykę w pilotażu morskim.
Na życzenie istnieje możliowść dostosowania programu zajęć do oczekiwań uczestników - wycena indywidualna.

Zapisy:
tel.: 91-4809717

Temat zajęć Symulator  (godz.)
Użycie i kontrola głównego napędu, steru i trasterów

Interakcja statek-statek
Nawigowanie i manewrowanie przy podchodzeniu do STBL
Komunikacja i instrukcje STS
Cumowanie i odcumowanie
Manewry w porcie i na pełnym morzu
Wykorzystanie różnych wielkości statków o różnych charakterystykach manewrowych.
Manewrowanie w różnych warunkach hydrometeorologicznych